Popis vesničky


Formóza představuje moderní důstojné bydlení s nízkými náklady v krásném prostředí Jižní Moravy s bohatými možnostmi trávení volného času a zároveň zajištěnými službami přímo v areálu.

První a referenční projekt tohoto typu.

Každý domek ve Formóze je jedinečný, má odlišnou střechu, fasádu, okna, dveře i interiér.

Celá vesnička i interiéry domků jsou absolutně bezbariérové bez jediného schůdku.

Každý domek má předzahrádku, zahrádku a záleží na každém zdali bude chtít na nich hospodařit.

Správce i hospodyně jsou jedni z obyvatel vesničky a jejich pracovní náplní je pohodlí obyvatel a údržba jejich domků a okolí.

Ke všem vchodům je jednoduchý příjezd vozem a parkování je jen několik metrů od domů.

Pro aktivity a odpočinek bude sloužit společenská místnost, taneční plac a řada dalších prostor.

Domky jsou v nadstandardní stavební kvalitě zajišťující nízkoenergetické a zdravé bydlení.

NÍZKÉ NÁKLADY

Nízké měsíční náklady na veškeré energie a služby jsou jednou z největších výhod bydlení ve vesničce Formóza.

Obvodové zdivo je v dostatečné tloušťce, aby nebylo nutné novostavbu „zadusit“ polystyrénovou izolací, domky oddělují speciální protihlukové stěny.

vytápění

Vytápění a ohřev teplé vody zajišťuje tepelné čerpadlo, tedy kotel bez obsluhy a žádný kouř. Rozvody topení jsou řešeny podlahovým topením pro příjemnější tepelnou pohodu. Dle odborného projektu jsou náklady u menšího domku na vytápění 450,- Kč a u většího 585,- Kč mesíčně.

společné náklady

Na fond údržby, společné prostory, správce a hospodyni přispívají rovným dílem všichni obyvatelé Formózy. Je takto dosaženo nejen opět nízkých nákladů, ale také stálá údržba a vzhled celé vesničky.

LOKALITA

Místo pro vesničku pro seniory bylo vybráno tak, aby bylo rychle a lehce dostupné Brnu a zároveň bylo v klidném prostřední s krásnou přírodou. Nejjednodušší dostupnost z Brna do přírody se dle provozu našich silnic a dálnic ukázala krajina pod Pálavou jelikož větší část cesty je po dálnici, či rychlostní komunikaci. Z okraje Brna tak cesta vozem trvá maximálně 30 minut. Vesnička vyrůstá v obci Brod nad Dyjí což je asi 4 km od známějších Pasohlávek. Malebná obec leží nedaleko Novomlýnských nádrží nazývaných také Mušovská jezera. Brod nad Dyjí je vyhledávaný ráj rybářů a protože jde o nejteplejší oblast v ČR rodí se zde velmi kvalitní víno.

Okolí svádí k toulkám po Pálavě, posezení u vínka a za další relaxací není daleko k termálním pramenům v Laa a.d. Thaya nebo k novějším v Lednici. Větší projekt termálních lázně se chystá také v sousedních Pasohlávkách. Možností pestrého života je v okolí opravdu mnoho.

Z Formózy je to jen několik desítek metrů na místní poštu, do obchodu, na obecní úřad, do kostela, do knihovny či do hospůdky.

Vzdálenosti k důležitým místům v okolí:

Pasohlávky - 4 km

Brno - 29 km (většina cesty po dálnici - velmi dobrá dostupnost)

Mikulov - 14 km


vesnička pro seniory

Pálavské vrchy

CHKO Pálava o rozloze 83 km2 se stala biosférickou rezervací UNESCO a současně je na seznamu evropsky významných ornitologických území. Vinařská oblast s bohatou architekturou a vápencovými skalami patří k nejnavštěvovanějším místům ČR.

Není se čemu divit, neboť to všechno spolu se suchým a teplým podnebím propůjčuje pálavské krajině téměř středomořský ráz, který bychom jinde v Čechách nebo na Moravě marně hledali.